: F.A.Q :

 

  1. Musím umět plavat?
Nemusíte, loď je velmi masivní a záchranné prostředky jsou na palubě k dispozici ( námořní záchranné vesty, kruh s lanem), stejně tak i lékárnička pro případ drobného úrazu.

 

2.  Mohou na palubu i malé děti?

Samozřejmě, budou-li pod dohledem rodičů, i pro ně máme dětské záchranné vesty. Zvýšená míra opatrnosti je však jistě na místě.

 

3. Jak se mám obléci?

Počasí na Lipně dokáže být velmi nestálé a bouřky přicházejí nezřídka velmi rychle. Budete-li s sebou mít dlouhé kalhoty a mikinu, nic tím nezkazíte. Uložit si věci je možné v kajutách lodi.

 

4. Jaká platí na lodi pravidla?

Stejně jako kdekoliv jinde na světě i na Crosswinds Maldon platí bezpodmínečně příkazy kapitána lodi, kterého si najímáte. Rozhodně se nebojte, jsme normální lidé. A bohatě si vystačíte s pravidly slušného chování.

 

5. Je na lodi WC ?

Ano, ale je to velká "nouzovka" něco jako wc v karavanu, je to spíš jen pro případ nejvyšší nouze.

 

6. Houpá se loď? Bude mi zle?

Loď se téměř nehoupá, má odhadem 7 tun a tak musí být opravdu velké vlny ( i ty ale na Lipně někdy jsou), nicméně při běžné plavbě je loď velmi komfortní.

 

7. Mohu skočit z lodi do vody a vykoupat se?

Samozřejmě, plavete-li rychleji než loď ( to ale potom jděte na Olympiádu). Ne vážně, v případě malého větru, vln a po domluvě s kapitánem ano.

 

8. Mám problémy s pohybem, mohu na loď?

Na loď nastupujete z mola, tedy nejezdíte-li na vozíku, pomůžeme Vám a na lodi pak můžete sedět, je to ale na domluvě, případ od případu.

 

9. Je na lodi občerstvení?

Ano, můžete si zakoupit kávu či čaj.

 

10. Mohou na palubu psi?

Ano, ale pouze na Vaši zodpovědnost,v případě,že nebudou poslouchat stráví plavbu v kajutě na přídi.

 

 

 1. Do I have to be a swimmer?

No, Crosswinds Maldon is a very sturdy yacht and there are life-jackets and a life ring on board. There is also a First aid available in case of minor injury.

 

2. Are children allowed on board?

Of course, but their parents or legal guardians will be responsible for them throughout the trip. Live -jackets for children are also available on board.

 

3. What is suitable wear for sailing?

The weather on Lipno can be quite unpredictable and a storm can come very quickly over the mountain range. So long pants and a sweatshirt might be necessary. You can store your things in the cabin if needed.

 

 4. What are the regulations on board?

As on any other boat, the captain of Crosswinds Maldon is in charge and it is necessary to follow his instructions during the entire sailing.

 

5. Is there a WC on board?

Yes, there is a chemical toilet but to be used only in emergencies !

 

6. Does the yacht pitch - will I be sea-sick?

Crosswinds Maldon is a very sturdy yacht weghting in total over 7 tons. Whilst on occasion there may be strong winds, the majority of sailings are very comfortable and relaxing.

 

7. Can I dive from the boat to have a swim?

Of course - if you can swim faster than the yacht sails ( in that case you should join the Olympic team). No seriously, depending on the force of wind and waves and with the permission of the captain you can.

 

8. I am disabled, can I board the yacht?

Unfortunately it is not possible to board on a wheelchair, but by prior arrangement with the captain we can help you on board where you would be able to sit comfortably.

 

9.  Is there any refreshment available on board?

Yes, you can buy tea or coffee.

 

10. Are the dogs allowed on board?

Yes, as long as they behave. Otherwise they will have to stay below the deck.

 

Kontakt

Jan Pešek Černá v Pošumaví 116
Černá v Pošumaví
00420-777-994-841
pesek.jan@hotmail.com